IXGN80N60A2D1
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
IXGN80N60A2D1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 160 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tube
Series : -
Package / Case : SOT-227-4, miniBLOC
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 1.35V @ 15V, 80A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : SOT-227B
Mfr : IXYS
Current - Collector Cutoff (Max) : 650 µA
IGBT Type : -
Power - Max : 625 W
Input : Standard
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C (TJ)
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Base Product Number : IXGN80
Description : IGBT MOD 600V 160A 625W SOT227B
Contact Now
IGBT Module Single 600 V 160 A 625 W Chassis Mount SOT-227B