WP2806045UH
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
WP2806045UH
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Active
Voltage - Rated : 160 V
Package : Box
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : -
Voltage - Test : 28 V
Mfr : WAVEPIA.,Co.Ltd
Frequency : 5GHz
Gain : 6.56dB
Package / Case : Module
Current - Test : 410 mA
Power - Output : 60W
Technology : GaN HEMT
Current Rating (Amps) : -
Description : RF GaN HEMT 28V DC ~ 6GHZ, 45W
Contact Now
RF Mosfet 28 V 410 mA 5GHz 6.56dB 60W