BZD17C180PH
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
BZD17C180PH
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes Zener Single Zener Diodes
Product Status : Active
Current - Reverse Leakage @ Vr : 1 µA @ 130 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 180 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1 V @ 200 mA
Package : Tape & Reel (TR)
Series : Automotive, AEC-Q101
Impedance (Max) (Zzt) : 450 Ohms
Supplier Device Package : Sub SMA
Mfr : Taiwan Semiconductor Corporation
Operating Temperature : -55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Max : 1 W
Package / Case : SOD-123
Mounting Type : Surface Mount
Tolerance : ±5%
Base Product Number : BZD17
Description : SUB SMA, 800MW, 6%, ZENER DIODE
Contact Now
Zener Diode 180 V 1 W ±5% Surface Mount Sub SMA