MAX9502MELT+
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MAX9502MELT+
Category : Integrated Circuits (ICs) Linear Amplifiers Video Amps and Modules
Current - Output / Channel : 95 mA
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : Automotive
Supplier Device Package : 6-µDFN (1.5x1)
Output Type : -
Applications : Reconstruction Filter
Mfr : Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Current - Supply : 5.3 mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±) : 2.5V ~ 3.6V
Package / Case : 6-WFDFN
Slew Rate : -
Number of Circuits : 1
Description : MAX9502 2.5V VIDEO AMPLIFIER