MBRT50060 Discrete Semiconductor Modules Datacom Module For MedicalTV
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Description : In stock. Alternative models available.
Part Number : MBRT50060
Manufacturer : GeneSiC Semiconductor
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : MBRT50060.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MBRT50060 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Chassis Mount
Number of Pins : 3
Max Surge Current : 3.5 kA
Max Reverse Voltage (DC) : 60 V
Max Operating Temperature : 150 °C
Max Reverse Leakage Current : 1 µA
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 960 In Stock
Applications : Datacom moduleMedicalTV
Case/Package : Module
Forward Current : 500 A
Peak Reverse Current : 1 A
Average Rectified Current : 500 A
Min Operating Temperature : -55 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 60 V